Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
POMPY CIEPŁA
POMPY CIEPŁA
POMPY CIEPŁA
POMPY CIEPŁA

Artykuły prasowe

7 Odpowiedzi, 17952 Wyświetleń

breslauer

  2012-06-13, 10:45:30
Unregistered
#1
Niz znalazłem na forum miejsca gdzie można wrzucać takie artykuły, a ten może być interesujący:

Cytat:Czeski hit eksportowy

Ceny węgla i innych paliw stałych rosną z roku na rok. Według GUS średnia cena węgla kamiennego w 2011 roku wynosiła prawie 780 zł za tonę, a najbliższe prognozy rynkowe wyraźnie wskazują na zbliżające się podwyżki. W ślad za galopującymi cenami paliwa i transportu, koszty ogrzewania wzrastają w zastraszającym tempie.

Poszukując taniego opału wielu odbiorców decyduje się często na polskie mieszanki węglowe. W tym przypadku problemem jest jednak znalezienie uczciwego dostawcy. Niestety bardzo wielu oferuje mieszanki niskiej jakości składające się głownie z małokalorycznych i zanieczyszczonych miałów węglowych. Dodatkowo wysoka zawartość popiołu i wysoka spiekalność mają bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie urządzeń grzewczych.

W takich warunkach wiele osób decyduje się na zakup czeskiego ekogroszku. Węgiel ten w ostatnim czasie zyskał już sobie miano „czeskiego hitu eksportowego”. Odbiorcy chwalą sobie nie tylko jego konkurencyjną w stosunku do polskich odpowiedników cenę, ale przede wszystkim parametry spalania. Kaloryczność na poziomie ok. 20 000 KJ/kg, niska popiołowatość i przede wszystkim zerowa spiekalność powodują, że proces grzewczy jest znacznie tańszy i mniej pracochłonny.

„Nasi klienci bardzo często nie zdają sobie sprawy, że ogrzewanie wcale nie musi być drogie i pracochłonne.” - mówi Maciej Świerczyński z firmy Farus Energy, firmy zajmującej się eksportem czeskiego ekogroszku do Polski. Zaraz dodaje: „Po wielu negatywnych doświadczeniach z niskiej jakości polskim opałem podchodzą oni bardzo sceptycznie do naszego węgla. Wystarczy jednak poczytać fora internetowe dotyczące ogrzewania aby przekonać się dlaczego czeski ekogroszek zyskuje aż takie uznanie wśród naszych odbiorców. Ekogroszek jest nazywany u naszych południowych sąsiadów 'młodym węglem kamiennym'. Jego doskonałe parametry powodują, że świetnie nadaje się m.in. do wszystkich pieców z podajnikami automatycznymi. Dodatkowo nasza firma umożliwia zakup bezpośrednio od kopalni, dzięki czemu polscy odbiorcy mają gwarancję uzyskania wysokiej jakości węgla bez zbędnych pośredników.”

Na koniec warto zauważyć, że wyczuwając zbliżającą się koniunkturę na sprzedaż czeskiego ekogroszku wiele polskich firm handlujących opałem poszerzyło swoją ofertę także o ten produkt. Niestety zdarza się, że obniżają jego wartość poprzez nieuczciwe mieszanie go z tanim miałem i odpadkami węglowymi. Dlatego też jeśli zamierzamy kupić czeski ekogroszek, należy zawsze upewnić się, że pochodzi on z pewnego źródła i czy jest rzeczywiście importowany z Republiki Czeskiej (najlepiej z kopalni Most – Komořany).

We współpracy z europawegiel

Szukałem jeszcze innych artykułów, ale jakos o eko-groszku mało piszą...
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Regulamin Polityka prywatności Kontakt Reklama
Kategorie Aktualności Promocje Artykuły Produkty
Serwisy
Nasze Portale klimatyzacja.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa